Biodiversiteit in Business & Finance
Ook opgenomen in leercatalogus van KPN, ABN AMRO (MyLearning), Rabobank (Time2Grow) en Springest.
SUSC neemt je mee in de wereld van Biodiversiteit
Wil je meer weten over biodiversiteit en ecosystemen? Welke impact deze hebben op het bedrijfsleven en de financiële sector? Hiervoor hebben we dit trainingsprogramma ontwikkeld, in samenwerking met Naturalis. De training wordt gegeven door trainers van SUSC.
Het programma biedt je inzicht in de werking van biodiversiteit en ecosystemen. Hoe de natuur ons allerlei diensten levert die de basis vormen voor onze maatschappij en economie (ecosysteemdiensten). En ervaar tijdens oefeningen hoe menselijk handelen impact heeft op de natuur. Door deze training ben je beter in staat de risico’s en kansen rondom biodiversiteit voor bedrijven en financiële diensten te identificeren.
ECB onderzoek toont: “72% van de bedrijven in Europa heeft een hoge mate van afhankelijkheid van minimaal één ecosysteemdienst”
Binnen de duurzame transitie komt er steeds meer aandacht voor het thema Biodiversiteit en ecosystemen. Klimaatverandering en CO2 reductie zijn bekende thema’s bij bedrijven en financiële instellingen. Dat we als mens en als maatschappij afhankelijk zijn van de diensten die de natuur ons levert, is echter nog veel minder bekend, terwijl actie keihard nodig is.
Het gaat namelijk niet goed met de biodiversiteit. Verder verlies van biodiversiteit en schade aan de natuur heeft grote gevolgen op ons leven. De economische impact van deze veranderingen zijn substantieel. Dit vertaalt zich in risico’s voor bedrijven, bedrijfsmodellen en ook voor financiële instellingen. Niet voor niks is voor veel bedrijven en banken biodiversiteit een materieel thema onder de CSRD gebleken.
Een belangrijke rol voor bedrijfsleven en de financiële sector
Er ligt een grote uitdaging voor bedrijven en de financiële sector om samen met biodiversiteit aan de slag te gaan. Enerzijds om de negatieve impact van bedrijven op biodiversiteit te verkleinen en waar mogelijk bij te dragen aan herstel. Anderzijds ook om de kansen en risico’s voor bedrijven goed in kaart te brengen en financiële schade te beperken. Voor toekomstbestendige bedrijven.
In dit programma nemen we je mee in de de werking van biodiversiteit en ecosystemen. Waarom behoud en herstel belangrijk is voor mensen en de maatschappij. Hierbij zoomen we ook nadrukkelijk in op het belang voor bedrijven om serieus met dit thema aan de slag te gaan in hun organisatie en hun waardeketen.
Biodiversiteit in Business & Finance
- Programma training: een trainingsdag op een inspirerende locatie in Utrecht.
- Aangevuld met: een online terugkomsessie (2u, 6 weken na de training)
- Taal: Nederlands
- Werk- en denkniveau: HBO – WO
Leerdoelen
Na dit programma
- Heb je een beter begrip van biodiversiteit en ecosystemen, en de impact op het bedrijfsleven en de financiële sector.
- Heb je inzicht gekregen in het belang van biodiversiteit in verschillende marksystemen inclusief wet- en regelgeving.
- Ben je beter in staat je de risico’s en kansen van biodiversiteit voor bedrijven én financiële instellingen te identificeren.
Trainingsinformatie
Eéndaagse programma, geplande trainingen (locatie The Greenhouse Utrecht):
- Trainingdata: 7 oktober of 2 december 2025
- € 950 vrijgesteld van BTW
- Inclusief lunch en borrel
- Na afronding ontvang je het ‘Biodiversiteit in Business & Finance’ certificaat van deelname.
Schrijf je in via deze website of op de trainingsplatforms Springest, KPN, Rabobank en ABN AMRO.
In-company
Deze Biodiversiteitstraining wordt ook in-company aangeboden. Daarbij sluiten we aan op de context van de organisatie, actuele biodiversiteitsthema’s en het beleid. Interesse? Neem contact op voor een op maat gemaakte offerte!
De inhoud van het Biodiversity trainingsprogramma
Thinking
We verrijken je kennis door in te gaan op de volgende vragen: Wat zijn biodiversiteit, ecosystemen en ecosysteemdiensten? Waarom is behoud en herstel zo belangrijk voor mensen, bedrijven en de maatschappij? Hoe ontstaat er steeds meer aandacht voor Biodiversiteit in marktsystemen en bedrijven? Wat is relevante wet-en regelgeving op mondiaal, Europees en landelijk niveau?
Values
Naast kennis en tools staan we ook stil bij de waarde en belang van natuur en biodiversiteit voor jouw organisatie en voor jou persoonlijk. Wat is jouw relatie met de natuur en welke intrinsieke motivatie heb jij om bij te dragen aan behoud en herstel? Inspirerende voorbeelden helpen jou om je persoonlijke ambitie te bepalen.
Practice
Je krijgt tools en handvatten. We gaan samen aan de slag met de impacts en afhankelijkheden van de waardeketen van een bedrijf. De Business Case voor Biodiversiteit helpt om kansen en risico’s voor bedrijven te identificeren. Zo vind je op een gestructureerde manier de juiste invalshoeken om aan de slag te gaan en waardevolle gesprekken te voeren om biodiversiteit. Zo kan je na de training direct aan de slag!
Behoefte aan meer kennisverrijking? Neem deel aan onze 6-daagse leergang De toekomst van Biodiversiteit!
Wil je diepgaande kennisverrijking van biodiversiteit, gecombineerd met transitiedenken? We hebben ook een 6-daagse leergang Biodiversiteit ontwikkeld, een samenwerking van Naturalis, Drift en SUSC. Kijk hier voor meer informatie en schrijf je in!
Ervaringen van deelnemers:
“De biodiversiteit training had veel eye openers voor mij. Verhelderend en inspirerend!”
“Mooie combinatie van kennisverrijking en zelf inzichten vergaren tijdens de oefeningen.”
“Ik voel na de training echt de behoefte om aan de slag te gaan met dit thema!”